Etkinlikler - Biruni Üniversitesi

Etkinlikler

    Etkinlikler

2023
En Son
10/26

DIR101®: DIR Modeli ve DIR Floortime Modeline Giriş Eğitimi

Eğitim lideri Uzm. Dkt. Nevzat Egemen NAKIŞÇI’nın kıymetli katılımı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Bölümü  ve DKT Öğrenci Topluluğu işbirliği ile “DIR101®: DIR Modeli ve DIR Floortime Modeline Giriş Eğitimi” 18 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirildi.  
10/25

Ergoterapi Bölümü EYAF EXPO Engelliler için Yardımcı ve Destekleyici Teknolojiler Paneli

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü’nün düzenlenmiş olduğu EYAF EXPO Engelliler için Yardımcı ve Destekleyici Teknolojiler Paneli,   3-4 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Eyaf Expo Ergoterapi ve Rehabilitasyon Kongresi Programı
10/26

Dil ve Konuşma Terapisi Seminer Serileri

Ses Değişim Olgularında Ses ve İletişim Terapisi, Motor Konuşma Bozuklukları: Apraksi, Okul Öncesi Kekemelik Terapisi Programları: Kesişen ve Farklılaşan Hedefler ve Uygulamalar ve Pediyatrik Ses Bozuklukları konularını kapsayan Dil ve Konuşma Terapisi Seminer Serileri, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Akademisyenlerinin ve değerli konuşmacıların katılımı ile gerçekleştirildi.  
10/25

Geleceğimiz Hemşirelerimiz

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü akademisyenlerinin ve öğrencilerinin katılımı ile 12 Mayıs 2023 Cuma günü “Geleceğimiz Hemşirelerimiz” etkinliği gerçekleştirildi.    
10/25

Türkiye Fizyoterapistler Günü & Deprem ve Fizyoterapi Rehabilitasyon Sempozyumu

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün gerçekleştirmiş olduğu  “8 Nisan 2023 Türkiye Fizyoterapistler Günü & Deprem ve Fizyoterapi Rehabilitasyon Sempozyumu” 7 Nisan 2023 tarihinde bölüm akademisyenlerimizin, kıymetli konuşmacıların ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 
10/25

Ergoterapi’de Akıllı Öğrenme Projeleri-Sağlık ve İyi Olma’da Yenilikçi Fikirler Etkinliği

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümü öğrencilerinin katılımı ile 2 Haziran 2023 Cuma günü “Ergoterapi’de Akıllı Öğrenme Projeleri-Sağlık ve İyi Olma’da Yenilikçi Fikirleri ve Araştırma Projelerinin Paydaşlarla Sunum Etkinliği” gerçekleştirildi.
10/25

Beslenme ve Diyetetik Lisansüstü Seminerleri’23

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nün yenilenebilir olduğu Beslenme ve Diyetetik Lisansüstü Seminerleri’23 ,  3 Mayıs 2023 Çarşamba günü bölüm akademisyenlerimizin katıldığı ve lisansüstü kullanımlarının sunumları ile çalışıyor.
5/27

BirOdyo: İşitme Cihazı Bulmacası

Odyoloji Bölümümüz koordinasyonunda Odyoloji Topluluğu tarafından 22.05.2023 tarihinde “BirOdyo: İşitme Cihazı Bulmacası” etkinliği gerçekleştirilmiştir. Bu güzel organizasyonda işitme cihazı merkezi açmak hakkında akla takılan sorular alanında yetkin kişiler tarafından cevaplanmıştır. Katılımları için konuşmacılarımıza ve stant açan firmalarımıza teşekkür ederiz. Etkinlik Afişi ve Programı için tıklayınız  
10/25

Beslenme ve Diyetetik Bölümü İnbody BİA Cihazı Eğitimi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerinin katılımı ile 5 Nisan 2023 Çarşamba günü gerçekleştirdi.
5/18

BİGGBİR Bilgilendirme Toplantısı

Biruni Teknopark tarafından Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerine yönelik “TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı BİGG 2023-1 Çağrısı” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.    
5/3

TÜBİTAK 4008 Projesi Kapsamında Aile Eğitimi Paneli

“Ergoterapi ve Duyu Bütünleme Yaklaşımı Destekli Dijital Hikaye Anlatımının, Otizm Spektrum Bozukluğu olan Çocuklar ve Ailelerinin Toplumsal Katılımına Etkisi” başlıklı TÜBİTAK 4008 Projesi kapsamında Biruni Üniversitesi SABİF Ergoterapi ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleri tarafından aile eğitim paneli gerçekleştirilecektir. Etkinlik Afişi
5/3
5/3

Beylerbeyi TRSM Oyuncular Kumpanyası

04.05.2023 tarihinde üniversitemizde Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin değerli tiyatro ekibini ağırlayacağız.    
5/5

8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü & Deprem ve Fizyoterapi Rehabilitasyon Sempozyumu

Türkiye Fizyoterapistler Günü 8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü sebebiyle Sağlık Bilimleri Fakültesi ve FTR Topluluğu tarafından 7 Nisan Cuma Günü Biruni Konferans Salonunda ”Deprem ve Fizyoterapi Rehabilitasyon Sempozyumu” gerçekleştirildi. Çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı sempozyum, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arzu
2021
5/19
5/14

Hemşirelikte Bir Uzmanlık Alanı : Bilişim Hemşireliği

Dünya Sağlık Örgütü’nün “Hemşire ve Ebe Yılı” seçtiği, modern hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale’in 200. doğum yılında hemşirelik haftamızda Doç. Dr. Selda SEÇGİNLİ ile “Hemşirelikte Bir Uzmanlık Alanı: Bilişim Hemşireliği” ni konuşacağız.
4/12

Sokak Hayvanlarını Koruma Günü Etkinliği

Biruni Üniversitesi Ergoterapi Topluluğu Sokak hayvanları koruma günü kapsamında sokakta yaşayan hayvanları besleme etkinliği yaptı.
4/12

Beyin Fırtınası Etkinliği

Biruni Üniversitesi Ergoterapi Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri tarafından her pazartesi online beyin fırtınası etkinliği gerçekleştirilecektir.
4/9

II.Uluslararası Katılımlı Ergoterapi ve Rehabilitasyon & IV. Ulusal Ergoterapi Kongresi

II.Uluslararası Katılımlı Ergoterapi ve Rehabilitasyon & IV. Ulusal Ergoterapi Öğrenci Kongresi II.Uluslararası Katılımlı Ergoterapi ve Rehabilitasyon & IV. Ulusal Ergoterapi Öğrenci Kongresi Biruni Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Kongre ve Ergoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Hülya KAYIHAN
4/1

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrenci Semineri

Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Lisans öğrencilerinin, “Seminer Projesi” kapsamında oluşturdukları sunumlarıyla “Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Semineri “21” gerçekleştirilecektir. Tarih: 06 Nisan 2021, Salı Saat: 14.00 – 20.00 Yer: Biruni Üniversitesi Reyhan Binası Seminer I Salonu Detaylı bilgi: https://www.birbes.com/klinik-beslenme-gunleri/biruni-universitesi-beslenme-ve-diyetetik-ogrenci-semineri-21/
3/31
3/26

Rehabilitasyon Sürecinde İletişim Teknikleri

Biruni Ergoterapi Topluluğu tarafından “Rehabilitasyon Sürecinde İletişim Teknikleri” konulu seminer 19 Mart 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Seminerde Prof. Dr. Uğur CAVLAK konu hakkındaki bilgilerini paylaştı. Seminere Biruni Üniversitesi Ergoterapi bölümü akademisyenleri ve öğrencileri de katıldı.          
3/22
2/4

Uzaktan Eğitimin Geleceği Toplantıları

28 Ocak 2021 tarihinde, Üniversitemizde, Sayın Dekanımız Prof. Dr. Nezihe Kızılkaya Beji başkanlığında çok sayıda dış paydaşımızın da katılımıyla “Uzaktan Öğretimin Geleceği/Sağlık Bilimleri Eğitimi” konulu etkinlik BirDeha sistemimiz üzerinden senkron bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Etkinliğin birinci bölümünde, diğer üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakültelerinin değişik bölümlerinden Öğr. Üyeleri kendi üniversite ve bölümlerindeki uzaktan